POMIARY RTV-DVB | Multikonekt
  • Multikonekt obrazek 1
  • Multikonekt obrazek 2
  • Multikonekt obrazek 3
  • Multikonekt obrazek 4

WITAMY NA STRONIE
multikonekt.pl

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej strony internetowej oraz do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy konkurencyjne ceny, fachowość i terminowość wykonywanych usług, a także innowacyjność rozwiązań.

POMIARY RTV - DVB-T

Bardzo często pytanie nas czy potrzebny nam będzie telewizor bądź Państwa dekoder. Odpowiedź brzmi - NIE! Do pomiarów stosujemy jedne z najlepszych dostępnych na rynku analizatorów DVB-T, DVB-S/S2 mierniki NEON firmy ABOVIO VECTOR. Przyrządy te pozwalają nam zmierzyć wszelkie najważniejsze parametry odbioru nadawanego sygnału.

Krótko przedstawiamy Państwu na czym się opieramy dobierając antenę naziemną oraz montując instalację RTV.

Poziom sygnału - jeden z ważnych parametrów opisujących sygnał DVB-T jest jego poziom. Według norm na końcowym gnieździe abonenckim powinniśmy uzyskać sygnał minimum 48 dBuV, a maksymalna jego wartość to 74 dBuV.Uzyskując z anteny wartość ok. 60-70dBuV z dużym zapasem sygnału jesteśmy w stanie rozdzielić go na więcej niż 1 odbiornik.

Ale poziom sygnału to nie jeden parametr opisujący transmisję cyfrową....

MER (Modulation Error Ratio) - Współczynnik błędów modulacji. Wartość MER zależy od wielkości i rodzaju szumu zakłócającego sygnał (szum fazowy, amplitudowy i inne).

22 dB - jakość niedostateczna/zła
28 dB - jakosć akceptowalna
31-35 dB - jakość dobra/bardzo dobra

BER (Bit Error Rate) to bitowa stopa błędów określająca ilość przekłamanych bitów. Im większa jest to liczba ujemna, tym lepiej. Minimalną ilość błędów czyli praktycznie 0 to 1.0e-8

Poniżej przykładowe parametry uzyskane na gnieździe końcowym - nadajnik Krosno (Sucha Góra):

Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Nadajnik Leżajsk:

Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny

 

Dla instalacji rozległych jak instalacje zbiorcze, hotelowe do każdej wykonanej instalacji dodajemy analizy komputerowe z wykorzystaniem programu Neon Tools.

 

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny